خدمات حسابداری

خدمات حسابداریحسابداری و امور مالی یک شرکت کاری تخصصی است همه شرکت ها اعم از کوچک و بزرگ به خدمات حسابداری به صورت تخصصی نیازمند هستند.
کسب‌وکارها باتوجه به زمینه کاری خدمات و محصولاتی که ارائه می دهند ، به خدمات حسابداری متنوعی نیاز دارند که در عین اهمیتِ بسیار، پرهزینه و زمانبرند.
کسب‌وکارها در هر نوع و اندازه‌ای به اطلاعات مالی دقیق از فعالیت‌های روزانه احتیاج دارند تا بتوانند از فرصت‌ها بهره‌برداری کنند و سودآوری بیشتری داشته باشند، همچنین تهدیدات مالی را قبل تبدیل شدن به بحران شناسایی کنند. موسسه پیشگام متخصصان حسابداری خود را در اختیار شما می گذارد تا شما تمرکز خود را برای ساختن یک کسب وکار قدرتمند به کارگیرید.
برخی از خدمات حسابداری موسسه ثبتی پیشگام به شرح زیر است :انجام امور حسابداری شرکت ها از (0تا100)

حسابداری شرکت و تنظیم دفاتر حسابداری طبق آخرین ارائه سیستم حسابداری متناسب با نیاز شرکت شما:
متخصصان موسسه پیشگام باتوجه به نوع شرکت خدمات و محصولات ارائه دهنده آن میزان کوچکی وبزرگی شرکت و سایر ویژگی های آن شرکت و موسسه ، تمام جزئیات آن را در نظر می گیرد و مناسب ترین اطلاعات در زمینه حسابداری را در اختیار شرکت مربوطه قرار می دهد . از جمله مواردی که متخصصین ما به آن ها توجه می کنند شامل :
• مشاوره در زمینه سیستم ورود و ثبت اطلاعات ، بررسی اطلاعات و بایگانی مدارک طبق استانداردهای روز حسابداری
• مشاوره در زمینه انتخاب و استفاده از نرم افزار حسابداری مناسب با حجم ونوع فعالیت شرکت
• انجام کلیه امور حسابداری در محل شرکت شما یا دفتر موسسه پیشگام بسته به نیاز کاری شرکت .
• درج اطلاعات و استاندارد سازی مدارک و اسناد مالی جهت ثبت اسناد حسابداری در دفاتر حساب و سیستم نرم افزاری .
• کنترل ورود و خروج وجه نقد به شرکت و طراحی و ثبت وقایع مربوط مطابق با اخرین استانداردهای موجود
متخصصان ما نقشه راه حسابداری شرکت شما را به گونه‌ای طرح‌ریزی‌ می‌کنند که با کمترین ریسک مواحه شوید،‌ در مسیر فعالیت مالی‌تان خطایی رخ ندهد و با مشکلات قانونی‌ مواجه نشوید. نهایتا همه گزارش‌های استخراج شده از سیستم کاملا قابل اعتماد خواهند بود و می‌توان از آنها در تصمیم‌گیری‌های حیاتی استفاده کرد.ثبت رویدادهای مالی مطابق با استانداردهای ارائه شده:

حسابداری را در کل می‌توان ثبت رویدادهای مالی یک شرکت تعریف کرد. تمامی اتفاقات روزانه شرکت رویدادهای مالی محسوب می‌شوند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که بسیاری از خطاهای حسابداری هنگامی اتفاق می افتند که این اسناد طبق یک زبان واحد ثبت نشوند و به تبع آن، صورت‌های مالی استخراج شده نیز اشتباه خواهند بود که منجربه تصمیم‌گیری‌های اشتباه نیز خواهند شد.

حسابداران حرفه‌ای ما در موسسه پیشگام  در زمان مناسب تمامی رویدادهای مالی شرکت شما را مطابق استانداردهای حسابداری و تحت سرفصل‌های درست ثبت و طبقه‌بندی می‌کنند.تنظیم و ارائه صورت‌های مالی مطابق استانداردهای حسابداری ملی و IFRS

تجربیات ما طی سال های متمادی فعالیت موسسه در زمینه امور مالی و حسابداری نشان داده است که اغلب مدیران با دیدن صورت‌های مالی شرکت خود شوکه می‌شوند و درمی‌یابند که مسیری که پیش گرفته‌اند چقدر از مسیر برنامه‌ریزی شده انحراف دارد. موسسه پیشگام  علاوه بر ارائه صورت‌های مالی زیر، شما را در تحلیل آنها یاری می کند.

1-  تهیه و تنظیم ترازنامه یا صورت وضعیت مالی :

با در اختیار داشتن ترازنامه، شما می‌توانید در یک لحظه مشخص، میزان دارایی و بدهی و اقلام آنها را به تفکیک مشاهده کنید و وضعیت کنونی شرکت را با وضعیت سابق شرکت یا بودجه اختصاص داده شده مقایسه کنید و در نهایت سریع‌تر و اصولی‌تر تصمیم‌گیری کنید.

همچنین از مهم‌ترین تصمیمات مالی شرکت‌ها، رسیدگی به بدهی‌‌ها و مطالبات است. همان‌طور که می‌دانید بخشی از دارایی بسیاری از شرکت‌ها در گرو مطالباتی است که از شرکت‌های دیگر دارند. ترازنامه به شما کمک می‌کند تا دوره وصول مطالبات شرکت را کاهش بدهید. همچنین دانستن میزان بدهی‌ها و مهلت پرداخت آنها باعث می‌شود برنامه‌ریزی بهتری برای بازپرداخت بدهی‌ها داشته و برای آن آماده باشید.

برخی از کاربردهای صورت های مالی شامل موارد زیر می شود :

·         صورت های مالی و مالیاتی جهت سازمان امور مالیاتی

·         صورت مالی برای بانک ها جهت اخذ تسهیلات

·         صورت های مالی برای شرکت های رتبه بندی

·         صورت های مالی داخلی برای مدیران شرکت ها

2- صورت سود و زیان (صورت عملکرد مالی) :

صورت سود و زیان برخلاف ترازنامه محدود به یک زمان خاص نیست وضعیت شرکت در یک بازه زمانی را  مشخص می کند . این سند انعکاس مالی عملکرد مدیرن را  در آن محدوده‌ زمانی نمایش می دهد.

صورت‌های مالی به شما کمک می‌کنند تا در جریان موارد مصرف هزینه در شرکت قرار بگیرید و اطمینان پیدا کنید که نشتی هزینه‌ای وجود ندارد و به ‌درستی در مسیر برنامه‌ریزی شده پیش می‌روید. این موضوع در استارتاپ‌ها و شرکت‌هایی که  تصمیم به توسعه می‌گیرند اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چرا که شرکت‌ تا مدتی به دلیل صرف هزینه‌های توسعه‌ای، زیان‌ده خواهد بود و دانستن آیتم‌های این زیان حیاتی است.

صورت عملکرد مالی معمولا در بازه‌های سه، شش و نه ماهه ارائه می‌شود اما بازه‌های زمانی گزارش‌ها را می‌توان طبق نیاز شرکت شما مشخص کرد.

3-  صورت جریان وجوه نقد :

صورت جریان وجوه نقد نشان می‌دهد که تغییرات مربوط به ترازنامه و صورت سودوزیان چگونه بر نقدینگی کنونی شرکت شما تأثیر می‌گذارد.

با توجه به شرایط فعلی کشور، گردش وجوه نقدی اهمیت بیشتری پیدا کرده است و برنامه‌ریزی‌های مالی و وصول مطالبات شرکت‌ها کمتر از طریق اعتبار و چک‌های مدت‌دار انجام می‌گیرد چرا که آینده شرکت‌ها شفاف و مشخص نیست.سیستم حقوق و دستمزد

تهیه و تنظیم لیست‌های حقوق و دستمزد پیچیدگی‌های خاص خود را دارند .بررسی وضعیت بیمه برای هریک از پرسنل، تهیه اسناد مورد نیاز برای ارسال به سامانه لیست مالیات حقوق، نحوه محاسبات مربوط به پورسانت و اضافه‌کاری و شب‌کاری و تعطیل‌کاری و …  ازجمله چالش‌های این فرایند بخصوص در شرکت‌های تولیدی و پیمانکاری است.

علاوه بر این بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تمامی موارد مربوط به حقوق و دستمزد را برون‌سپاری کنند به طوری که هیچ ردی از آنها در داخل شرکت برجا نماند. یکی از دلایل آن تخصصی شدن مشاغل است و اینکه میزان پرداختی افراد حتی در یک پست یکسان و در یک دپارتمان ممکن است متفاوت باشد. بنابراین چنین سرویسی از تعارضات داخلی تا حد امکان جلوگیری می‌کند. نگرانی دیگرِ مدیران ایجاد تغییرات عمدی در اعداد مربوط به حقوق و دستمزد است که با برون‌سپاری محاسبات، خیال همگی از این بابت راحت می‌شود.سایر خدمات حسابداری:

·         تهیه و تنظیم گزارشات مالیِ مورد درخواست بانک‌ها و مؤسسات اعتباری برای ارائه تسهیلات بانکی به شرکت شما و دریافت خط اعتباری در آنها.

·         محاسبات ارزش فعلی مالی وجوه حاصل از تسهیلات بانکی و هزینه‌های مرتبط با آن نیز بخش دیگری از وظایف کارشناسان ما خواهد بود؛ بدین ترتیب از میزان مفید بودن دریافت تسهیلات بانکی اطمینان معقولی کسب خواهید کرد و آگاهانه‌تر می‌توانید برای دریافت یا عدم دریافت این تسهیلات تصمیم‌گیری کنید.

·         انجام تمامی مراحل اخذ کارت بازرگانی و تمدید آن ازجمله دریافت مفاصاحساب‌های بیمه و مالیات برای اشخاص حقیقی و حقوقی.


	 021-088307572 021-88306927 021-88307469 021-88860926 021-88860927

تصور غلط برخی از شرکت‌ها این است که اعزام یک حسابدار به‌صورت تمام‌وقت سبب می‌شود که کارها بهتر و دقیق‌تر انجام شود و شرایط بیشتر تحت کنترل باشد. اما امروزه با گسترش ارتباطات، دیگر نیازی به حضور یک حسابدار یا مدیر مالی تمام‌وقت در شرکت نیست. شما برای بهره‌گیری از یک تیم خدمات حسابداری متشکل از افراد خبره در این زمینه می‌توانید از تخصص چندین نفر با کمترین هزینه بهره ببرید. در این حالت دپارتمان حسابداری شرکتِ شما را چندین نفر پیش می‌برند که هریک در ‌بخشی از این خدمات متخصص هستند اما در واقع هزینه نهایی کمتر از حالتی می‌شود که یک یا چند نفر به‌صورت تمام وقت به شرکت شما اعزام و مشغول به کار شوند.

 

021-088307572 021-88306927 021-88307469 021-88860926 021-88860927

موسسه پیشگام


مشاوره رایگان ما را دریافت کنید

ثبت شرکت امین پیشگام آماده ارائه خدمات مشاوره برای شروع کسب و کار شما می باشد

با بیش از ده سال سابقه در امور ثبتی شرکت ها توسط کادری مجرب در کمترین زمان ممکن ، بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بصورت تمام وقت آماده ارائه خدمات در خصوص ثبت شرکت و اعمال تغییرات انواع شرکت ها و موسسات می باشد . ابن موسسه همچنین مرجع تخصصی ثبت برند (علائم تجاری) ، اختراع و طرح صنعتی ، اخذ کارت بازرگانی و پلمپ دفاتر و رتبه بندی می باشد .